Konference 2023
Cílem konference LabIR Edu je sdílet inspiraci na využití termokamery ve výuce fyziky, chemie či biologie. Konference je ale také místem pro diskuzi a propojení nadšených pedagogů a dalších aktérů ve STEM vzdělávání, kteří chtějí udělat STEM výuku pro děti zábavnější a přínosnější. Přijďte diskutovat, jak lze pomocí inovativních výukových pomůcek rozvíjet klíčové kompetence mladé generace pro současný i budoucí svět!

Co Vás na konferenci čeká?
- sdílení nápadů na využití termokamery ve STEM výuce od pedagogů a výzkumníků NTC ZČU
- 3 tematické bloky přednášek a workshopů
- představení výukových pomůcek – termokamer, modelů klimatizace, výukového softwaru a dalších
- networking a diskuze

Na koho se můžete těšit?

RNDr. Petr Kácovský, Ph.D.
Katedra didaktiky fyziky, Matematicko-fyzikální fakulta - Univerzita Karlova
Příspěvek:
Přeměny energie ve fyzice pohledem termokamery
Petr Kácovský se dlouhodobě věnuje využití termokamer ve výuce termodynamiky. Ve svém výzkumu se zabývá například tématem miskoncepce středoškolských studentů v termodynamice nebo dopadem experimentálních aktivit na vnitřní motivaci středoškolských studentů.

Mgr. Ing. Andrea Tláskalová
ZŠ J. V. Sládka Zbiroh
Příspěvek:
Biologie novýma očima
Andrea Tláskalová obsadila 2. místo mezinárodní ceny Global Teacher Prize Czech Republic 2017. Zabývá se badatelsky orientovanou výukou, kritickou a projektovou výukou. Vede hodiny speciální pedagogické péče pro děti s poruchami učení. Spolupracuje se vzdělávacím centrem TEREZA nebo Člověkem v tísni.

Mgr. Vladimír Vochozka, Ph.D.
Katedra aplikované fyziky a techniky Jihočeské univerzity
Příspěvek:
Fyzikální experimenty s termokamerou
Vladimír Vochozka je držitelem ocenění ČEZ Ámos - nejoblíbenější fyzikář roku 2018. Zabývá se didaktikou fyziky, především školními pokusy a multimediální výukou, videoanalýzou, využitím termografie ve výuce, tvorbou videopokusů a videořešení fyzikálních úloh a návrhy 3D výukových modelů a animací.

doc. PaedDr. Jiří Tesař, Ph.D.
Katedra aplikované fyziky a techniky Jihočeské univerzity
Příspěvek:
Fyzikální experimenty s termokamerou
Docent Tesař se zabývá didaktikou fyziky, tvorbou učebnic fyziky pro ZŠ, užitím IKT ve výuce a fyzikálními experimenty.

PhDr. Jitka Soukupová
Gymnázium Stříbro
Příspěvek:
Ledové království očima termokamery
(od MŠ po SŠ)
Jitka Soukupová je finalistkou mezinárodní ceny Global Teacher Prize Czech Republic 2018 a držitelkou ceny Albertus 2021. Na gymnáziu ve Stříbře vede již dvacet let kluby malých debrujárů a badatelský kroužek pro starší studenty. Jako lektorka spolupracuje s AMD ČR, nakladatelstvím FRAUS, SSČ AV a vede létající centrum Elixíru do škol.

Doc. RNDr. Jan Pokorný, CSc.
Enki O.p.s.
Příspěvek:
Funkce rostlin v oběhu vody a utváření klimatu
Doc. Pokorný vystudoval biologii a chemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracoval v Botanickém ústavu Akademie věd ČR. Od roku 1998 je ředitelem třeboňské organizace ENKI, která se zabývá aplikovaným výzkumem v oblasti solární a krajinné energetiky, rybničního hospodaření, hospodaření s vodou v krajině, využití přírodních i umělých mokřadů. Přednáší na českých i zahraničních univerzitách a napsal řadu vědeckých publikací.